Ve velkém stylu se s Václavem Havlem rozloučí Palác Lucerna

S Václavem Havlem se dnes loučí i Palác Lucerna, který vybudoval jeho dědeček Vácslav Havel. Ve Velkém sále vystoupí Tata Bojs, David Koller a Plastic People of the Universe. Řada koncertů se bude konat také v Lucerna Music Baru, objeví se tam mladší kapely jako Toxique nebo Zrní. V kinosále odehrají divadla několik Havlových her. Kavárna zase představí snímky fotografů, kteří prvního českého prezidenta provázeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pasáž Lucerna v Praze. | Foto: Filip Jandourek

Podle organizátora Ladislava Špačka bylo zdarma rozdáno 4000 vstupenek a lidé si je rozebrali během několika minut.

Ve Velkém sále se budou v půlhodinových blocích střídat kapely jako Garage & Tony Ducháček, Jasná páka - Hudba Praha, David Koller, Bez ladu a skladu, Živé kvety, Hradišťan, The Plastic People of the Universe, Tata Bojs, Velvet Underground Revival Band, Tonya Graves, Matěj Ruppert a Ondřej Brousek, Ivan Král, společně vystoupí Radim Hladík s Vladimírem Mišíkem.
V Lucerna Music Baru budou vystupovat Toxique, Zrní, Phil Schoenfelt, Mama Bubo, Lanugo, The Colorblinds s Adamem Mišíkem.
V kině Lucerna odehraje Divadlo Na tahu Zahradní slavnost, Buchty a loutky budou inscenovat Horský hotel a Divadlo Na provázku Havlovu hru Prase. Mezi divadelními představeními se v kině budou promítat filmové dokumenty o Václavu Havlovi.

„Ani ti, na které se lístky nedostaly, nepřijdou úplně zkrátka. Uprostřed Václavského náměstí bude instalována obří obrazovka, na které budou moci lidé shromáždění na Václavském náměstí sledovat dění v Lucerně. Česká televize bude pořizovat přenos od 20 do 22 hodin z Velkého sálu. Navíc ještě, jak budou lidé odcházet, protože následující den je Štědrý den a mnozí se budou vracet mimo Prahu do svých domovů, tak za ta uvolněná místa budeme moci sem vzít i ty, kteří budou čekat venku bez lístků,“ uvedl Ladislav Špaček.

Pořadatelé divákům rozdají trikolory s černou stužkou a na budovu Národního muzea vyvěsí fotografii zesnulého prezidenta v nadživotní velikosti.

V Lucerně vystoupí také skupina The Plastic People of the Universe, která označovala Havla za svého nehrajícího člena, připomněla v Radiožurnálu baskytaristka Eva Turnová.

„Václav Havel chodil často na koncerty nebo když byla nějaká příležitost, tak nám pokřtil desku. My jsem mu zahráli na narozeninách. A měl vždycky hrozně rád tu hru právě na toho nehrajícího člena, kdy si třeba sedl na židli a celou písničku tam proseděl a my jsme na konci ho představili jako jednoho z nás. To měl takový šibalský výraz,“ řekla Eva Turnová.

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Petr Kořínek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme