Vídeňský ples ve Státní opeře se letos vrací k tradičnímu pojetí

Vídeňská smetánka se dnes chystá na vrchol rakouské společenské sezony. V proslulé budově Státní opery se uskuteční v pořadí už 57. ples. Letos jeho pořadatelé místo plejády zahraničních hvězdy zvolili cestu návratu k tradicím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňská státní opera | Foto: Marie Poláková

Ples v opeře se ve Vídni již tradičně koná ve čtvrtek, a nikoli o víkendu. V zemi se ostatně koná mnoho intimnějších plesů se zcela jinou atmosférou a publikem a ty také mnohdy bývají ve všední dny, už proto, že je jich tolik.

Ples v opeře je ale opravdu výjimečný. Jde o vrcholnou událost pro všechny, kdo chtějí být vidět v záběru televizních kamer, aby se o nich psalo a mluvilo. Je to zároveň obrovská módní prohlídka luxusu. Uvozuje ji vždy úvodní polonéza mladých tanečních párů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tradičním vídeňském Plesu v opeře informovala spolupracovnice ČRo Marie Woodhamsová

Letos se organizátoři rozhodli pro sympatická krok směrem k domácím umělcům. Ples v opeře byl totiž od svého počátku společenským večerem umělců vídeňské opery – zpěváků, tanečníků, hudebníků, ale postupem doby jako by se ztráceli ze scény, protože je vytlačoval úzký okruh „horních 20 tisíc“.

Pro dnešní večer proto učinil ředitel opery důležitý krok k návratu původní tváře plesu. Po mnoha letech nebudou vystupovat zahraniční pěvecké hvězdy, ale sólisté vídeňské opery a také balet státní opery.

Lístky jsou do posledního místa vyprodané. Vstupenky na příští rok se začnou prodávat hned od zítřka. Nejlepší místa třeba do lóží jsou ale vyprodána na několik let dopředu.

Marie Woodhamsová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme