VIDEO: Madonna zazpívala v Paříži. Po koncertě uctila oběti teroristických útoků

Americká zpěvačka Madonna udělala po koncertě v Bercy neobvyklé gesto. Ještě o půlnoci jela na pařížské náměstí Republiky, kde vzdala hold obětem nedávných teroristických útoků. Na tomto symbolickém místě se v posledních týdnech zastavila řada osobností, včetně amerického prezidenta Baracka Obamy nebo skupiny U2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká zpěvačka Madonna během svého vystoupení v koncertním sále Bercy | Zdroj: Reuters

Z koncertního sálu Bercy to není na náměstí Republiky daleko. Vzdálenost ale tentokrát nebyla důležitá.

Madonna přijela po pařížském koncertu uctít na náměstí oběti nedávných teroristických útoků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Madonna zazpívala v Paříži. Po koncertě uctila oběti teroristických útoků. Natáčel zpravodaj ČRo v Paříži Jan Šmíd

O spontánní rozhodnutí nešlo. Americká zpěvačka se chtěla na náměstí zastavit už delší dobu. Přímo na místě ale dostala nápad poklonit se obětem útoků tím, že jim zazpívá.

Zazněly celkem tři písně, mezi nimi i Imagine Johna Lennona. Postupně se ke zpěvačce přidávaly desítky lidí, kteří se u pomníku po půlnoci objevili.

Modonninu píseň Like a Prayer, která svým obsahem symbolizuje boj proti netoleranci, zpívali už všichni.

Na náměstí se nedávno zastavili také americký prezident Barack Obama nebo skupiny U2 a Eagles of Death Metal. Nikdo tu ale ještě nezazpíval tak jako Madonna, kterou doprovázel její kytarista a také syn David.

Madonna řekla, že chtěli jen zazpívat pár písní o míru, aby šířili lásku i radost, a prokázali tak úctu a respekt lidem, kteří před téměř čtyřmi týdny zemřeli.

Půlnoční gesto Madonny Pařížany příjemně překvapilo. Necelý měsíc po atentátech se tak náměstí Republiky stalo symbolem tolerance.

Jan Šmíd, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme