Vladimír Mišík oslaví 65. narozeniny v paláci Akropolis

Legenda českého bigbeatu Vladimír Mišík dnes slaví pětašedesátiny. Zpěvák, kytarista, skladatel a textař patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Mnohé jeho písně, jako Stříhali dohola malého chlapečka nebo Špejchar blues, v podstatě zlidověly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mišík | Foto: www.vladimirmisik.cz

„On v sobě spojil to nejlepší, co mohl nabrat s anglosaského blues a rock n’rollu s domácími zdroji. A to nejen s hospodskými blues, z nichž nejtypičtější je Špejchar blues, ale i s poezií. Zpívá mimo jiné texty Václava Hraběte, Josefa Kainara, Františka Gellnera nebo Kopty a Suchého. To je spousta zásluh v jednom jediném člověku,“ řekl hudební publicista Jiří Černý.

Vladimír Mišík založil první kapelu Uragán už na učilišti. „Vláďa Mišík to měl mnohdy v životě těžké. S Blue Effectem udělal sice spoustu krásné hudby, ale pak žil, jak se říká, s ruky do huby,“ připomněl Černý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hudební publicista Černý Jiří ve Světě o jedné

Mišík prošel řadou kapel od Uragánu, New Force, Blue Effect, Flamengo po ETC..., se kterou, přes dvouletý zákaz činnosti v 80. letech, koncertuje dodnes. Večer své 65. narozeniny oslaví Mišík právě s kapelou ETC... v pražském paláci Akropolis.

Helena Berková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme