Vltava nabídla posluchačům větší než malé množství Wagnera

Přijďte do Českého rozhlasu poslouchat operu! Tuto výzvu stanice Vltava využilo několik desítek milovníků vážné hudby a přišlo na speciální vysílání operní ságy Prsten Nibelungův, kterou Vltava vysílá v rámci roku s Richardem Wagnerem jako osmnáctihodinový poslechový maratón. Šest hodin ze zmíněného díla určeného původně pro čtyři operní večery si mohli posluchači vychutnat při poslechu v nově zrekonstruovaném rozhlasovém studiu 2. Vysílání opery začalo v sobotu v 6:40 a skončí v neděli hodinu po půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Wagner, ukázka partitury opery Valkýra | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

„Úplně mi z toho bije srdce, musela jsem si jít odpočinout,“ uvádí jedna z posluchaček, která přišla do Českého rozhlasu.

Pro ni stejně jako pro řadu dalších se stal Wagnerův maratón hudební událostí natolik mimořádnou, že nezapomněla ani zvážit, jaké oblečení zvolit. „Říkala jsem si, aby to bylo decentní i pohodlné,“ říká žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

S posluchači a zaměstnanci Vltavy během wagnerovského maratónu natáčela redaktorka ČRo Zuzana Vlčková.

„Jak vidíte, mám kravatu a sako,“ říká muž, který přijel až z Liberce. „Byli jsme pracovně u babičky v Pardubicích. Při práci jsem poslouchal Vltavu, nezaváhal jsem a přihlásili jsme se,“ dodává.

Někteří lidi s Wagnerem dokonce vstávali. „Mrzelo mě, že musím rychle do Rozhlasu, že to nemůžu doposlechnout, takže budu mít malé výpadky, ale jinak vydržím až do jedné hodiny. Mám připravené žehlení doma,“ vysvětluje další posluchačka.

Wagnera během maratónu neposlouchají jen posluchači, ale i zaměstnanci Vltavy. Tato milá povinnost jim přitom vůbec nevadí, vlastně naopak, mají z ní radost.

Český rozhlas Vltava zve k 15hodinovému poslechu Wagnerovy opery Prsten Nibelungův

Číst článek

„Mám z toho po prvním dějství radost a hlavně lidi píší, a je to přesně to, co bych chtěl, aby dělali. Sdělují své pocity z poslechu. Pán, co při tom dává novou podlahu v koupelně, říká, že se mu poslech ohromě hodí a hřebíkům, co zabíjí lišty, říká wágnerovky,“ usmívá se Lukáš Horník, šéf stanice Vltava.

Návštěvníci přitom nejen poslouchali, ale přišli i s novými nápady ohledně Dne s Verdim, který Vltava pořádá 10. října. „Vlastně tady už lidé mysleli, že to bude podobný maratón, což jsme původně neplánovali, ale možná je to na zvážení,“ konstatuje Lenka Pitronová ze stanice Vltava.

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme