Vrahoun od Černé řeky

Black River Killer - v překladu vrahoun od černé řeky, tak se jmenuje nové EP od Portlandské šestice Blitzen Trapper. Nyní přišli s novou deskou, na které se vrací k žánru balady, zpátky do divočiny mezi americké vrahy a tuláky, do svých příběhu nechávají zaznít futuristická aranžmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blitzen Trapper | Foto: Jade Harris

NECHCETE ČÍST? POSLECHNĚTE SI CELOU RECENZI!

Přehrát

00:00 / 00:00

Vrahoun od Černé řeky

Dějiny Ameriky jsou temné a krvavé, na rozdíl od těch evropských je dláždí barbarské činy kovbojů a mordýřů. Právě na tuhle stránku amerických dějin odkazuje nová deska oregonské šestice Blitzen Trapper. Black River Killer je sice jen EP, ale to neznamená, že byste ho měli přehlížet, stejně jako celou dosavadní tvorbu Blitezen Trapper.

Že vám jméno téhle kapely nic neříká? Buďte v klidu, do loňského roku je neznal téměř nikdo. Kluci z Oregonu skládali, hráli pro skupinku místních nadšenců a sami si i vydávali desky. To se ale změnilo s albem Wild Mountain Nation, během jednoho roku se Blitzen Trapper vyšvihli z lokální senzace na jednu z největších nadějí hudebního vydavatelství Sub Pop.

Blitzen Trapper | Foto: Jade Harris

Tihle bleskoví lovci se neminuli názvem ani náhodou. Jakmile jednou uslyšíte jejich hudební mámení, bude vám houby platné, že umíte rychle utíkat. Blitzen Trapper vás uloví do pasti, z které neutečete. Oregonská šestice do svých country rockových melodií mísí nápadité futuristické zvuky. Jejich tvůrce - zpěvák a skladatel Erik Early má ve svém studiu spoustu hudebních nástrojů, se kterými si rád hraje. Vytváří tak propracovaná hudební aranžmá, díky kterým vás písničky Bitzen Trapper prostě baví.

Ale zpátky k novému EP Black River Killer, které je o dost klidnější, lyričtější a snad i zadumanější, než mají Blitzen Trapper ve zvyku. "Chtěli jsme skutečně silné písně se smysluplnými texty," přiznává zpěvák Erik Early. EP Black River Killer vznikalo soustředěně na rozdíl od desky Wild Mountain Nation, která se zrodila živelně a neřízeně v době, kdy si ještě Blizen Trapper mysleli, že je stejně nikdo neuslyší. Black River Killer vypráví skutečné příběhy. Ústřední balada o vrahounovi od černé řeky ukazuje člověka jako bestiální stvoření, které dokáže chladnokrevně zabíjet. Futuristické klávesy jako odezva na strašné činy kvílí na poplach.

Blitzen Trapper - Black River Killer | Foto: Sub Pop

Blitzen Trapper jsou sehraná parta. Šestice se zná už od střední školy, ve skupině spolu hrají devět let. Nejsou to jen obyčejní Amíci ve flanelových košilích, hrají neskutečně skutečnou hudbu. Už to je důvod, proč s nimi kamarádit.

Veronika Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme