Vstupenky na poctu Havlovi v Lucerně jsou ještě k dispozici

Palác Lucerna v Praze zítra večer zaplní lidé, kteří budou vzpomínat na prezidenta Václava Havla. Ve Velkém sále, v Lucerna Music Baru a na dalších scénách se mají střídat muzikanti, v kině se bude hrát divadlo, počítá se i s promítáním dokumentů a vystaveny budou mnohé fotografie. Poslední vstupenky jsou ještě k dispozici zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastic People of the Universe | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Zítřejšího pohřbu se zúčastní i zpěvačka Suzanne Vega. Zda zazpívá v Lucerně na koncertu Pocta Václavu Havlovi, není podle bývalého Havlova mluvčího Ladislava Špačka jisté:

„Víme, že letí do Prahy, ale zda vystoupí, to bude až věcí dohody po jejím příletu. Víme, že z Ameriky přiletěl Ivan Král, ten už ráno přistál na ruzyňském letišti. Jestli večer vystoupí Suzanne Vega nebo další z přátel Václava Havla, to není dohodnuto předem, protože se to bohužel všechno organizuje na poslední chvíli, ale to se s ní domluvíme, až bude v Praze.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byl bývalý mluvčí Václava Havla Ladislav Špaček

Seznam kapel, které mají v Lucerně vystoupit, se stále upřesňuje. Určitě ale vystoupí skupina Garage, Jasná páka, Hudba Praha, David Koller. Dále Velvet Underground Revival Band, Plastic People of the Universe, Tata Bojs.

V Lucerna Music Baru vystoupí mladší kapely jako například Toxique a Zrní. Vystoupí i slovenské kapely - Bez ladu a skladu a Živé kvety.

„Bude to velmi pestrá koláž všech různých směrů, žánrů a stylů přesně tak, jak by to Václav Havel miloval,“ uvádí Špaček.

Divadlo Na tahu zahraje Zahradní slavnost, Husa na provázku přijede s Prasetem a Buchty a loutky zinscenují Horský hotel.

Na Václavském náměstí bude ve střední části umístěna velkoplošná obrazovka, na kterou bude program přenášen.

Vstupenky ještě jsou

Organizátoři dali do prodeje poslední vstupenky. Budou zadarmo a lidé si je musí vyzvednout v kamenných prodejnách sítě Ticketpro.

Na pořádání večera se podílejí především přátelé Václava Havla, jeho bývalí spolupracovníci, Knihovna Václava Havla, kancelář Václava Havla nebo nadace Člověk v tísni. Česká televize bude program živě přenášet od 20 do 22 hodin.

Program začíná v 17:30 a končí kolem půl dvanácté.

Lenka Šumová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme