Vychází album nezveřejněných nahrávek Jimiho Hendrixe

Dosud nezveřejněné nahrávky amerického kytaristy a zpěváka Jimiho Hendrixe vyšly na novém albu nazvaném Valleys of Neptune. Kromě titulní písně je na albu i dalších 11 skladeb a to nejenom z veřejnosti neznámých, ale i z odlišných verzí už známých písní legendárního hudebníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jimi Hendrix | Foto: www.jimihendrix.com

Nová deska vychází 40 let po hudebníkově smrti a obsahuje materiál nahraný z velké většiny v roce 1969 s jeho kapelou The Jimi Hendrix Experience. Po Hendrixovi zůstaly prý stovky hodin natočeného materiálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové nahrávce Jimiho Hendrixe mluvil na Rádiu Česko hudební publicista Vojtěch Lindaur

Podle hudebního publicisty Vojtěcha Lindaura rozhodně nejde o album, které by měl Hendrix připravené v této podobě vydat. "Je to spíš soubor písní a nahrávek, které vznikaly v okamžiku, kdy byl už Hendrix velmi nespokojený se zvukem své skupiny a zkoušel něco nového," řekl Lindaur.

"Některé skladby jsou úchvatné, některé velmi překvapivé. Měla by to být povinná věc pro všechny kytaristy a taky pro všechny lidi, kteří se nebojí experimentovat se zvukem," soudí hudební publicista Lindaur.

Igor Maňour, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme