Vychází první z remasterovaných alb skupiny Pink Floyd

Jedna z nejvýznamnějších rockových skupin - britští Pink Floyd - se vrací ve velkém stylu. Nikoliv na koncertní pódia, ale na nově ošetřených, remasterovaných albech. Vydává je společnost EMI v rámci rozsáhlého projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pink Floyd | Foto: Česko-Slovenská filmová databáze

K fanouškům se tak dostanou i dosud nezveřejněné nahrávky kapely, která ovlivnila vývoj rocku - nebo art-rocku - jako málokterá jiná. Celá ta reedice je rozvržena na řadu měsíců a první album vychází už dnes.

Přehrát

00:00 / 00:00

O reedici alb skupiny Pink Floyd mluvil v Ozvěnách dne londýnský spolupracovník ČRo Ivan Kytka

„Jako první přichází asi nejprodávanější a nejslavnější album skupiny Pink Floyd The Dark Side of the Moon ve skutečně luxusní a nevídané sběratelské úpravě. Vydání, které má stát zhruba 2800-3000 korun bude obsahovat různé verze některých písniček, jejich živé nahrávky, živé záznamy, bude dokonce obsahovat i videonahrávku některých těch písniček,“ přiblížil obsah reedice alba londýnský spolupracovník Českého rozhlasu Ivan Kytka.

„Mimo chodem Pink Floyd jsou jedni z posledních, kteří sáhli do svého archivu a sbírku svých desek obohatí o ty nově upravené. Britští experti to dávají do souvislosti s tím, že jak klesá prodej CD nosičů a jak si lidé stahují nahrávky z internetu, tak pochopitelně vydavatelské společnosti i skupiny samy, které tím přicházejí o peníze, musí přicházet na trh s něčím novým, něčím ohromujícím, co znovu dokáže připoutat zájem veřejnosti ke klasickým nosičům,“ vysvětlil Kytka.

Veronika Sedláčková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme