YouTube funguje 10 let. Nejsledovanějším videem je hudební klip Gangnam Style

Server YouTube funguje deset let. Dnes na něj lidé nahrají každou minutu zhruba 300 hodin nových videí. Několik z nich se stalo fenoménem současné popkultury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

YouTube | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Nejsledovanějším videem všech dob je hudební klip Gangman style.

Video, ve kterém rapper Psy předvádí bláznivé pohyby připomínající jízdu na koni, se na YouTube objevilo v červenci roku 2012.

V současné době zaznamenalo přes 2,3 miliardy zhlédnutí a každý den se na něj podívá zhruba milion lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Videoserver YouTube funguje už deset let. Dnes na něj lidé nahrají každou minutu 300 hodin nových videí. Téma pro Martina Karlíka

Serveru YouTubue dokonce video zavařilo počítadlo. Programátoři nečekali, že budou potřebovat číslo, které zabere víc jak 32 bitů.

Když klip korejského rappera viděly 2 miliardy 147 milionů 483 tisíc 647 lidí, začalo počítadlo ukazovat nesmysly a správci služby ho museli opravit.

Pomyslná druhá příčka patří hudebnímu videoklipu Baby. Písničku nazpíval miláček především náctiletých dívek Justin Bieber.

Jako jediná vedle songu Gangman Style překonala miliardovou hranici. V tuto chvíli má na YouTube zhruba 1 miliardu 170 milionů zhlédnutí.

Na třetí příčce se umístil hudební videoklip Party Rock Anthem od amerického electro hiphopového dua LMFAO. Má přes 800 milionů zhlédnutí.

Nejsledovanějším nehudebním videeem všech dob je „Charlie Bit My Finger (Again)“ s více než 800 miliony přehrání.

Nejoblíbenějším videem portálu YouTube v Česku je reklamní spot Mňam, mňam Bobík s více než 28 miliony zhlédnutí.

Mezi oblíbené české tvůrce patří ViralBrothers, tedy duo Erik Meldik a Čeněk Stýblo. Jejich video o vtipu s nevěrou a sebevraždou má anglické titulky a je částečně v angličtině. Zaujalo tak i zahraniční diváky a má přes 28 milionů zhlédnutí.

Píseň Když se zamiluje kůň má na YouTube přes čtyři miliony zhlédnutí. Přes tři miliony chytila Dáda Patrasová na pasece s žížalou Jůlií.

Prvním videem uveřejněným na YouTube bylo v dubnu 2005 „Me at the Zoo", druhým pak „My Snowboarding Skillz".

Server YouTube, který vlastní společnost Google, má celosvětově více než miliardu uživatelů. Každou minutu je na server nahráno zhruba 300 hodin video obsahu. České stránky YouTube běží od konce roku 2008. Mají přes pět milionů uživatelů.

YouTube je možné procházet v 76 jazycích. Země s nejvíce uživateli na hlavu jsou Spojené arabské emiráty a Saudská Arábie.

YouTube | Foto: Michal Jindra

Martin Karlík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme