Začal desátý ročník Sázavafestu

V Kácově u řeky Sázavy dnes oficiálně začíná Sázavafest. Pořadatelé festivalu si zakládají na multikulturním programu. Kromě hudby festival nabídne návštěvníkům filmy, divadlo, výtvarné dílny, autorská čtení i možnost protáhnout si těla znavená stáním či tancem v kotli pod pódiem sportem. Festival potrvá do soboty 7. srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázava Fest | Foto: Archiv

Už včera večer prošla festivalovými branami první vlna nedočkavců, aby si užila zahřívací párty. Festival slaví desáté narozeniny. Lesk jim dodá například finská formace Leningrad cowboys, americká skupina Dog Eat Dog nebo Boban i Marko Markovič Orkestar.

Zakladatel a hlavní pořadatel festivalu Pavel Kloupar vyzdvihuje především jediné české vystoupení Ivana Krále, žijícího v USA. „Zahraje všechny hity, které skládal pro Patti Smith, Iggyho Popa nebo Davida Bowieho,“ upozorňuje Kloupar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Pavlem Klouparem, zakladatelem a pořadatelem Sázava festu

„Významní jsou Leningradští kovbojové z Finska, kteří v Kácově představí světovou premiéru nové show laděné v mexickém duchu“, jmenuje dále.

Několik českých interpretů oslaví spolu s festivalem své umělecké jubileum, a to vždy speciálním vystoupením. Skupina Sto zvířat dvacet let činnosti, stejně tak Kamil Střihavka, deset let pak Monkey Business.

Dvacetiletí své literární činnosti připomene dvěma autorskými čteními stálý host festivalu Michal Viewegh. Vedle literárního stanu mohou návštěvníci navštívit i stan filmový či divadelní.

Festival chce být šetrný k přírodě

Přestože pořadatelé letos nečekají překonání loňského dvacetitisícového rekordu v návštěvnosti, pronajali ještě větší plochy v okolí festivalového areálu pro větší komfort stanování nebo hygieny.

Sázavafest usiluje o oficiální český certifikát společnosti Eko-kom „Čistý festival“. Organizátoři plánují šetrnější likvidaci odpadků, kterých je pokaždé spousta. Část výtěžku poputuje na fond Hnutí Duha, s nímž festival spolupracuje.

Jitka Benešová, Martin Křížek, Lucie Maňourová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme