Začíná Sázavafest. Přijedou skupiny Alphaville nebo Kosheen

Příznivci živé hudby pod letní oblohou už balí batohy a chystají se do středočeského Benešova. Právě tam se totiž letos z Kácova na Kutnohorsku stěhuje letní Sázavafest - jeden z největších hudebních festivalů v Česku. Letos se bude psát už jeho jedenáctý ročník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátoři letošního Sázavafestu předvedli v Benešově festivalový areál (2) | Foto: Karel Chlumec

V loňském roce bojovali organizátoři Sázavafestu s rozmary počasí. Velké problémy přinesla hlavně rozvodněná Sázava, která zaplavila část kácovského festivalového areálu. To benešovské zázemí je na případný déšť lépe připravené. Už jen proto, že dvě ze šesti pódií organizátoři umístili do zastřešených hal, do kterých se vejde na pět tisíc lidí.

Před dnešním startem festivalu je už připravené také stanové městečko a nechybí ani hygienické zázemí. Na pořádek v areálu bude dohlížet najatá bezpečnostní služba, přímo ve městě zase státní, ale i městští policisté. „Nikdo nemá dovolenou, nikdo nesmí mít náhradní volno,“ říká benešovský místostarosta Tomáš Podhola.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Sázavafestu mluvil v Ozvěnách dne Tomáš Turek, hudební dramaturg Rádia Wave Českého rozhlasu

Na Sázavafestu se představí na 120 domácích i zahraničních účinkujících. Mimo jiné přijede německá hudební legenda Alphaville a dorazí i britští Kosheen. Sázavafest skončí v Benešově v neděli nad ránem.

Pořadatelé festival nejen fyzicky přemístili, ale snaží se prý také dát svojí přehlídce nový impuls, co se dramaturgie týče. Podle Tomáše Turka, dramaturga Rádia Wave Českého rozhlasu, se to ale v letošním programu prakticky neprojevilo.

„Jestli někdo vidí nějakou odvahu nebo změnu nebo impuls, tak z těch 120 kapel, které se tam předvedou, jsem nenašel ani pět, které by obstály s takovým tvrzením,“ uvedl v Ozvěnách dne Turek, který zároveň přiznává, že asi v posledních dvou letech na Sázavafest přestal jezdit.

„Protože se tam neobjevilo nic, co by mě přitáhlo. Pokud člověk jezdí na hudební přehlídky skutečně za hudbou, a ne za zážitkovou turistikou, tak si toho na Sázavafestu nemohl moc vybrat. Jednoduše řečeno, jsou festivaly, které jsou mnohem lepší,“ myslí si Turek, který Sázavafest dává do protikladu s letošními Colours of Ostrava.

„Kde právě ten nový ipmpuls a to, co si teď dali do vínku v Sázavafestu, a přitom to podle line-upu rozhodně není pravda, tak to se na Colours podařilo. A mohli jsme tam letos vidět skutečně několik premiér světových špičkových interpretů, což u Sázavafestu prostě nehrozí,“ říká Tomáš Turek z Rádia Wave.

Michal Trnka, mta, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme