Začne Colours of Ostrava, jeden z největších festivalů u nás

Jeden z největších hudebních festivalů ve střední Evropě, Colours of Ostrava, znovu otvírá své brány. Návštěvníci mohou od čtvrtka do neděle vidět a slyšet desítky muzikantů, kapel, ale i dýdžejů, divadelníků a alternativních umělců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Colours of Ostrava 2009 | Foto: Veronika Vlachová

Festival oficiálně zahájí "královna cikánské hudby" Esma Redžepova s hudebním projektem Gypsy Queens and Kings, koncertovat bude také Iva Bittová. K hlavním hvězdám festivalu Colours of Ostrava bude jistě patřit vystoupení Iggyho Popa s kapelou Stoogies.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlavní dramaturgyně festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová

Letos se na festivalu představí řada novinek. „Například nově vystavěné tribuny nebo newyorská stage ve Velkém výstavním pavilonu, která je vystavěná úplně nově a vytváří dokonalou iluzi světa v New Yorku,“ prozradila hlavní dramaturgyně festivalu Zlata Holušová.

Připraveno je asi 160 programů. Nejde jenom o hudbu, ale i o film, divadlo, workshopy a diskusní fóra. Představí se mimo jiné i celá plejáda jazzové hudby.

„Přijede zpěvák José James, který je velkým talentem americké pěvecké scény. Už ve čtvrtek uvidíme skupinu Open hands, což jsou velmi slavní jazzmani, kteří se ještě nikdy do východní Evropy nedostali,“ dodala Holušová.

Igor Maňour, Martin Křížek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme