Zahajovacím koncertem odstartuje festival Ostravské dny nové hudby

Ostravské dny nové hudby jsou akcí, která patří k nejprestižnějším svého druhu ve střední Evropě. Je zaměřena na soudobou vážnou hudbu a hudbu druhé poloviny minulého století. Zahajovací koncert začne v 7 hodin večer v Domě kultury města Ostravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská banda | Foto: ostrava2015.cz


Ostravské dny mají mezinárodní renomé, patří k největším akcím svého druhu na světě. „Je to práce soustředěná na orchestr. A to jak na ten symfonický Janáčkovy filharmonie Ostrava, tak komorní orchestr Ostravské bandy, což je pětatřicetičlenný orchestr složený z 5 zemí,“ říká umělecký ředitel přehlídky, dirigent a skladatel Petr Kotík.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Ostravských dnech nové hudby mluvil v Dopoledním Radiožurnálu umělecký ředitel přehlídky, dirigent a skladatel Petr Kotík

„Třítýdenní Ostravské dny jsou asi nejdelším programem takového typu. Letos je tu 28 studentů ze 14 zemí. Na festivalu zazní téměř 100 skladeb, z toho 25 ve světové premiéře. Je tu 9 kritiků ze světa,“ pokračuje Kotík.

Veřejná vystoupení přehlídky Ostravské dny začala už v pátek, nicméně oficiální zahajovací koncert je až dnes. „V 19 hodin začneme skladbou pro obrovský orchestr s velkým klavírním sólem. Klavír je skoro uprostřed publika. Texty jsou v 5 jazycích. Poté přijdou další skladby se dvěmi přestávkami,“ přibližuje Kotík.

Pavla Dluhoschová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme