Zemřel překladatel, herec a šansoniér Rudolf Pellar

Ve věku 87 let zemřel předkladatel, herec a šansoniér Rudolf Pellar. Zahrál si v několika českých filmech. Společně s manželkou Lubou přeložil mnoho desítek titulů převážně od amerických a anglických, ale i německých autorů. Pellar také do poslední chvíle působil v Českém rozhlase.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Pellar

Rudolf Pellar

Rudolf Pellar byl mužem několika profesí. Pro české čtenáře přeložil například Hemingwaye nebo Millera. Znají ho ale i rozhlasoví posluchači, a to jako publicistu, herce i recitátora.

Pro Český rozhlas interpretoval Rudolf Pellar například báseň Moudrost od Jaroslava Seiferta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ukázky z tvorby Rudolfa Pellara.mp3

Pellar hrál v několika pražských divadlech, především v karlínském Hudebním divadle a v Městských divadlech pražských.

Doménou i láskou Rudolfa Pellara byl šanson. Desítky písní natočil s různými orchestry a soubory zejména v 50. a 60. letech.

Na své vlastní album si kvůli komunistickému zákazu musel počkat až do 80 let. Filmovým divákům se Rudolf Pellar představil ve filmech jako Zaostřit prosím nebo Opera na vinici.

Martina Spěváčková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme