Zemřel zpěvák Petr Muk. Bylo mu pětačtyřicet let

Dnes ráno zemřel ve věku pětačtyřicet let zpěvák Petr Muk. Potvrdil to producent a Mukův přítel Oldřich Lichtenberg. Příčina úmrtí zatím není známa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Narozeniny Regionu 2008 - Petr Muk | Foto: Petr Hejcman

Zpěvák spojený s kapelami Oceán a Shalom zemřel krátce po vydání nového alba V bludišti snů. Tělo rodáka z Českého Krumlova bylo nalezeno v pondělí.

Zpěvákovu smrt potvrdila i pražská záchranná služba, která u něho zasahovala. Příčiny úmrtí však na žádost rodiny nezveřejnila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hudební publicista Josef Vlček hovořil o zemřelém zpěvákovi Petru Mukovi

Vlček: Muk byl náš nejlepší zpěvák

„Česká scéna přišla o jeden z nejkrásnějších tenorů, který u nás máme. Zároveň přišla o člověka velice univerzálního, o člověka, který může zpívat pop, rock, nebo muzikály. A samozřejmě i o člověka, který vkládal do své hudby určitá poselství, která si možná normální posluchač ani neuvědomil, ale v textech jsou schována,“ řekl hudební publicista Josef Vlček.

„Považuji ho za výjimečný zjev české hudby. Myslím, že to byl nejlepší zpěvák, jakého jsme kdy měli,“ pokračoval publicista.

Podle něho měla Mukova tvorba od osmdesátých kořeny u Depeche Mode, Erasure a podobných britských popových kapel. Zároveň to bylo ale něco svébytně českého a originálního.

„Muk se zajímal o judaismus a východní filozofie a v té hudbě je to přítomné,“ doplnil Vlček.

Ve východních filosofiích prý zřejmě hledal oporu při svých psychických problémech.

Samozřejmě, lidé tohoto typu mají zvýšenou sensitivitu a v té hudbě je to přítomné. A myslím, že zájem o východní filosofie svědčil o tom, v jakých psychických stav se nacházel. Hledal různé opory proti stavům, kterými trpěl. A já sám vím, že byly opravdu pekelné,“ dodal publicista.

Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme