Zemřela slavná ruská operní pěvkyně Galina Višněvská

V Moskvě zemřela legendární ruská operní pěvkyně Galina Višněvská. 86letá sopranistka patřila k hvězdám moskevského Velkého divadla. Během čtyřicetileté kariéry vystupovala také na nejvýznamnějších světových scénách, včetně londýnské Covent Garden nebo americké Metropolitní opery. Publikum se s ní v Moskvě naposledy rozloučí ve čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská operní pěvkyně Galina Višněvská

Dramatická a emociální interpretace a široký záběr - Galinu Višněvskou spatřilo publikum v mnoha rolích - od děl Dmitrije Šostakoviče, Benjamina Brittena, po opery Verdiho či Pucciniho.

Sopranistka se narodila v roce 1926 v Leningradu, za války přežila nacistickou blokádu města. Pěveckou kariéru zahájila v leningradském oblastním divadle, poté co vyhrála konkurs do moskevského Velkého divadla, si rychle vydobyla pověst jedné nejvýraznějších operních pěvkyň v zemi.

Tvůrčí život sopranistky, která se vdala za slavného violončelistu Mstislava Rostropoviče, poznamenaly problémy se sovětskými úřady. Poté, co poskytla podporu pronásledovanému spisovateli Solženicinovi, byla zbavena sovětského občanství. Z exilu se do vlasti vrátila až v roce 1990.

Lenka Kabrhelová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme