Zpívá pop, bigbít, muzikál i klasiku. Lucie Bílá slaví padesátiny

Lucie Bílá je asi nejúspěšnější českou zpěvačkou posledních 25 let. Má zlaté i platinové desky, získala osmnáct Českých slavíků a má také Cenu Thálie v oboru muzikál. Dnes slaví padesátiny. Oslaví je velkým bratislavským koncertem s názvem „Fifty Fifty“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Bílá | Foto: Adam Kebrt

Kariéru Lucie Bílé odstartovala v roce 1985 písnička Neposlušné tenisky. Ta v porovnání s pozdější zpěvaččinou tvorbou zní poněkud naivně.

Ostatně už při jejím natáčení prý Lucie Bílá věděla, že to není úplně její styl. „Mě to tak strašně, strašně nebavilo,“ líčila.

Píseň prý tehdy zpívala celý den. „Myslela jsem, že jsem nejfalešnější na světě, protože jsem se nutila,“ vzpomínala Bílá.

Kontrastně s touto písní působí zejména její vystupovaní s metalovou skupinou Arakain nebo experimenty a provokativnost z přelomu 80. a 90. let.

Když se pak definitivně rozhodla pro dráhu popové zpěvačky, pevně zakotvila na vrcholu tohoto oboru. Prvního slavíka získala v roce 1996 a od té doby si pro něj chodí - s výjimkou let 2005 a 2006 - každý rok. Zazářila také ve výpravných muzikálech Bídníci, Johanka z Arku, Carmen nebo Dracula.

Lucie Bílá má stále plný diář. Točí desky, hraje v divadle nebo koncertuje. Má za sebou jak velkolepá turné, tak komorní recitály.

V práci i v osobním životě se prý Lucie Bílá spoléhá hodně na vnitřní intuici. „To mám jak barometr,“ řekla. „Když jsem to neposlechla, to vevnitř, tak jsem vždycky prohloupila,“ poznamenala.

Lucie Bílá | Foto: Český rozhlas

ČRo, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme