Zvuk kytar rozezní známé kutnohorské památky

Kutná Hora dnes zažije Kytarovou noc. Právě tak organizátoři nazvali první ročník akce, která zvukem typickým pro kytaru rozezní známé kutnohorské památky. Hudební nástroj vezmou do rukou mladí kytaristé i ostřílení muzikanti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kytara | Foto: Fotobanka stock.xchng

Každé dva roky přijíždí do Kutné Hory mladí kytaristé z různých koutů světa s jasným cílem. Chtějí oslovit porotce mezinárodní kytarové soutěže - bienále, které bude už v příštím roce psát svůj šestnáctý ročník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Kytarovou noc do Kutné hory zve redaktor Michal Trnka

Dnešní Kytarová noc nabídne šanci dřívějším laureátům soutěže. Ti se tak na kutnohorské koncertní jeviště budou moc alespoň na chvíli vrátit.

Hudební setkání ale nabídne také ostřílené kytaristy se zvučnými jmény. Jedním z hostů bude i známý norský interpret Rolf Lislevand.

Kytarová noc rozezní kutnohorskou Kapli Božího Těla a také prostory bývalé Jezuitské koleje. Organizátoři předpokládají, že koncerty budou zcela vyprodané.

Martin Hromádka, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme