Baltfest 2009: den pobaltské kultury

Skandinávský dům připravil na letošní říjen, ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a dalšími partnery, první ročník jednodenního festivalu pobaltské literatury a filmu - Baltfest 2009. Pozvání na tuto sympatickou akci přijali spisovatelka Liana Langa (Lotyšsko) a spisovatelé Arvo Valton (Estonsko) a Kęstutis Navakas (Litva).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baltfest 2009 | Foto: Press kit

Festival se koná už tento pátek, 23. října 2009, v Malém sále Městské knihovny v Praze. V rámci dopoledního programu (10-13) budou pobaltské státy představeny prostřednictvím stručných přednášek o kultuře a historii, doplněných promítáním fotografií a litevského filmového pásma, přičemž odpolední část programu (14-18) bude sestávat zejména z besed se zahraničními hosty a autorského i scénického čtení z originálů a českých překladů.

POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s organizátorem Michalem Švecem uvnitř příspěvku

Přehrát

00:00 / 00:00

Baltfest 2009: den pobaltské kultury

U příležitosti konání festivalu vychází také sborník českých překladů dosud nepublikovaných literárních textů zahraničních hostů - básní Liany Langy, povídek Arvo Valtona a esejů Kęstutise Navaka. Sborník ponese název Baltskou cestou; v pátek se po ní můžete vydat i vy.

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme