Březen patří čtenářům. Knihovny lákají na čtecí maratony a další akce

Knihovny připravily v březnu řadu akcí, kterými chtějí přitáhnout lidi ke čtení. Tento týden budou třeba dospělí číst dětem a děti dospělým. Návštěvníci knihoven budou také soutěžit v rychlém čtení nebo zažijí čtení na nezvyklých místech. Měsíc čtenářů má také upozornit na nové služby knihoven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské oddělení | Foto: Aleš Spurný

„Řešíme především propagaci a půjčování e-knih, které se pomalu v českých knihovnách rozjíždějí. Nabízíme samozřejmě celou řadu dalších služeb jako donáškovou službu domů, specifické vzdělávací aktivity pro děti, seniory, maminky na mateřské dovolené a celou řadu dalších skupin,“ říká předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků Roman Giebisch.

Týden čtení připomene výročí významných českých autorů. „Letos jsou to slavná jména jako Zdeněk Jirotka, Jan Karafiát, Jakub Deml. Dnes už bereme jako významného spisovatele Zdeňka Svěráka, který letos oslaví 80. narozeniny. V dětských odděleních budeme vybírat oblíbené pohádky Václava Čtvrtka,“ dodává Giebisch.

Odborná porota také v březnu vybere Čtenářskou třídu roku. Školní třídy mohly až do konce února soutěžit ve znalostech konkrétních literárních děl. Příští rok budou organizátoři hledat čtenářskou babičku.

Projekt zakončí 1. dubna Noc s Andersenem. Jejím tématem bude 180. výročí vzniku pohádky Malá mořská víla.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme