Británie slaví 200 let od narození Charlese Dickense

Bible je kniha, která se v Anglii vydává neustále. Podobně je tomu s publikacemi Charlese Dickense, od jehož narození dnes uplynulo 200 let. Viktoriánský Dickens je součástí britského povědomí stále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charles Dickens kolem roku 1860

Charles Dickens kolem roku 1860 | Zdroj: Heritage Auction Gallery / Wikimedia Commons | CC0 1.0,©

¨V čele britských oslav výročí ¨byl princ Charles, který položil před polednem věnec k Dickensově hrobu ve Westmintserském opatství. Dickens si tam nepřál být pohřben, chtěl mít hrob v katedrále v Rochestru, a to po soukromém, neokázalém obřadu. Avšak veřejnost si vynutila uložení ostatků ve Westminsteru.

Mezi dalšími akcemi je předčítání z knihy David Coperfield v kostele v Dickensově rodišti. Nechybí výstava v Muzeu města Londýna nebo četba z Dickensova díla v BBC.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britové si připomínají dílo Charlese Dickense; blokace pro děti nevhodných stránek na internetu; zpravodajské weby; zoo v Hluboké nad Vltavou řeší problémy s tropickým pavilónem; hokejová reprezentace; Clint Eastwood řeší nařčení od republikánů

Momentálně se po celé Británii nejvíce prodává jeho román Nadějné vyhlídky. A na seznamu bestsekerů je tento týden i nový Dickensův životopis od Claire Tomalinové a také kniha Charles Dickens a velké divadlo světa, jejíž autor vypráví o Dickensově hereckém talentu a jeho touze být hercem.


Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme