Budeme znát laureáty Státní ceny za literaturu a překlad

Třicet tři spisovatelů a dvanáct překladatelů je nominovaných na státní ceny pro rok 2010. Laureáty vyhlásí dnes ministerstvo kultury. Státní cenu za literaturu i překladatelské dílo tvoří diplom a peněžní ocenění ve výši 300 000 korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Státní ceny za literaturu a překladatelské dílo navazují na tradici stejnojmenného ocenění z doby první republiky. Od roku 1995 ji každoročně k 28. říjnu uděluje ministerstvo kultury za vynikající české literární dílo a překlad do češtiny.

V minulosti ocenění získal například Josef Škvorecký za dosavadní rozsáhlou a významnou tvorbu, Květa Legátová za prozaickou knihu Želary, nebo Milan Kundera za první české vydání románu Nesnesitelná lehkost bytí, s přihlédnutím k dosavadní prozaické a esejistické tvorbě.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme