Cenu Jindřicha Chalupeckého získalo duo Artamonov - Klyuykov

Cena Jindřicha Chalupeckého, která se už 21 let každoročně udílí výtvarníkům do 35 let, má své letošní laureáty. Na slavnostním ceremoniálu v pražském Centru současného umění DOX ji převzalo duo umělců Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava „Finále 2010“ v DOXu – Vasil Artomonov a Alexey Klyuykov: Bez názvu (instalace dřevo, keramzit, 100 x 100 x 5 cm, galerie Sokolská 26) | Foto: Press kit

Ocenění pro mladé výtvarníky do 35 let hodnotila jako každý rok mezinárodní porota. Vítězní výtvarníci se prezentovali velkými objekty, které přivezli z areálu bývalé Poldovky. Cenu jim předal osobně Václav Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vasil Artomonov a Alexey Klyuykov mluví o svém díle.mp3

Kolekce poskládaná z věcí nalezených v opuštěné tovární zóně působí podle odborníků ironicky i nostalgicky. „Jsou to zajímavé objekty. Původně jsme plánovali pracovat se starým dřevem. Našli jsme to místo podle fotografií našeho známého. Kontext Poldovky naprosto přesně odpovídá motivům, které se tam snažíme vkládat,“ řekli ke svému projektu autoři.

„To není jen ten projekt, který je prezentovaný na výstavě finalistů, ale porota se snaží vidět i práce za minulá léta,“ říká předsedkyně Společnosti Jindřicha Chalupeckého Charlotta Kotíková.

Výstava „Finále 2010“ v DOXu – Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov: Bez názvu (instalace sklo, brambory, rozměry různe, výstava Symmetric Respo) | Foto: Press kit

Dalšími letošními finalisty byli Alice Nikitinová, Jakub Matuška, Václav Magid a autorská dvojice Jiří Franta a David Böhm.

Výstavu všech finalistů můžete navštívit až do 17. ledna v Centru současného umění DOX.

Zuzana Filípková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme