Dan Brown v Praze nevyloučil, že děj příštího románu umístí do české metropole

Brzy ráno odletěl z Prahy Dan Brown. Vůbec nejprodávanější spisovatel 21. století tady strávil čtyři dny. Převzal nakladatelské ceny za mimořádné prodeje a také se setkal se svými příznivci. Dan Brown diskutoval s fanoušky na Nové scéně Národního divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spisovatel Dan Brown | Foto: Filip Jandourek

„Chovám opravdu velký obdiv a respekt k úrovni zdejší kultury. Je pro mě vzrušující o tom i psát. Jsem v Praze, abych objevoval tohle úžasné město, abych se něco naučil,“ odpovídal neustále dokola poslední den své návštěvy Dan Brown.

I proto, že větší část pobytu si v utajení prohlížel místa Prahy, která sám nazval jako magická, se ho lidé se většinou ptali, jestli se Praha objeví v některém z dalších románů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návštěvě Dana Browna v Praze informovala redaktorka Zuzana Vlčková

Americký spisovatel tu možnost sice přímo nepotvrdil, ale neustále na ni ale dělal narážky.

„Tak se chci zeptat: Myslíte, že by byl dobrý nápad napsat v příští knize třeba o Praze? Nebylo by tady ještě víc turistů? Co myslíte? Nic neslibuji, jen jsem se chtěl zeptat,“ říkal třeba.

Dan Brown prodal více než 200 miliónů výtisků svých šesti románů. Historická fakta v nich mísí s fikcí. Kritiku odborníků ale odmítá s tím, že ani školní dějiny nejsou přesné.

Zuzana Vlčková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme