Děti mohou opět prožít Noc s Andersenem. I v Českém rozhlase

V celé republice i v dalších evropských zemích mohou dnes děti prožít Noc s Andersenem. Akce má vzbudit zájem o čtení mezi dětmi. Letos se k ní přihlásila více než tisícovka institucí - jsou mezi nimi nejen knihovny, ale také například školy nebo domovy dětí a mládeže. Počtvrté se do akce zapojí i Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc s Andersenem | Foto: Martin Kutil

Jak Radiožurnálu řekla Mirka Čápová z Klubu dětských knihoven, který akci pořádá, letos se Noc s Andersenem koná celkem na 1054 místech České republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Noc s Andersenem zvala v Ranním interview Mirka Čápová z Klubu dětských knihoven

„Kromě soutěží bude připraven chat pro děti. Organizátoři chystají lampiónové průvody, pyžamové diskotéky, polštářové bitvy a další atrakce,“ lákala posluchače Čápová.

Kromě knihoven, škol nebo kluboven čeká na děti pohádková noc i třeba v hasičské stanici. Konkrétně to bude v Českém Dubu.

„Jsou tam moc šikovní hasiči, kteří také chystají pro děti program i s výjezdem a s hasičským autem. Pak se vrátí na své místo a tam čtou dětem v noci pohádky,“ dodala Čápová.

Právě oživit zájem dětí i rodičů o čtení je podle ní hlavním cílem Noci s Andersenem: „Víme z knihovny, že ne všechny děti se pohádky dočkají, tak i proto děláme Noc s Andersenem, abychom rodiče tak trochu vyburcovali, aby dětem hodně četli. I ze zkušeností dětí víme, že je to pro ně ten nejkrásnější okamžik, kdy si mamka s taťkou sednou a přečtou si pohádku.“

K akci se počtvrté připojuje také Český rozhlas. Podle organizátorky Zuzany Foglarové připravil pro děti setkání s herci, například s Andreou Elsnerovou, literární soutěž i účast v živém vysílání Domina.

„V loňském roce u nás byli jen děti zaměstnanců a jejich kamarádi. Letos poprvé jsme udělali velkou výzvu, že se nám mohou děti hlásit, kdo chce prožít velké noční dobrodružství v budově Českého rozhlasu. Odezva byla obrovská, budeme mít sto dětí,“ řekla Foglarová.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme