Děti opět mohou prožít v knihovnách Noc s Andersenem

Stovky knihoven po celé zemi dnes přivítají především malé čtenáře, aby v nich už podesáté strávily dobrodružnou Noc s Andersenem. Dánský pohádkář by se asi divil, čím vším si ho děti připomenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc s Andersenem

Zatímco někde si budou děti jen číst z jeho pohádek a soutěžit v různých hrách, jinde pro ně knihovnice připravily spoustu dobrodružství.

“Čeká je dobrodružná cesta po zámku a do podzemí,“ říká například ředitelka knihovny v Moravské Třebové Ludmila Koláčková. Za dětmi přijdou také pejsci a předvedou jim, co umí.

Ve Svitavách zase budou trávit dnešní noc s Ferdou Mravencem, jak prozrazuje knihovnice Jindřiška Soudková: „Budou mít různé luštění, které jim připraví Ferda Mravenec, budou vyrábět koláž na okno a kreslit vývoj motýla.“

Svitavské děti si navíc v noci odskočí do věže místní fabriky, kam se jen tak někdo nedostane. Čeká tam prý na ně poklad.

V ostravské knihovně Daliborova si připomenou také sté výročí od narození Františka Hrubína. Program je připravený až zhruba do jedné hodiny ranní, říká vedoucí knihovny Růžena Hulenová.

„Protože František Hrubín byl i básník, letos v tom bude i trochu básniček. Poprvé jsme pro děti zařadili i lampion přání, takže si na jeden lampion napíší přání a vypustí ho,“ dodává.

Letos se k Noci s Andersenem, jíž se připomíná výročí narození dánského pohádkáře, připojilo přes 800 českých knihoven. Organizátoři ze Svazu knihovníků a informačních pracovníků očekávají, že v nich přenocuje 40.000 dětí i dospělých.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme