Dnešek je ten nejoblíbenější den medvídka Pú… Slaví 90. narozeniny

Kdo by neznal medvídka Pú. Má "malý rozoumek", spoustu kamarádů a miluje med. Letos 14. října slaví 90 let. Většina dnešních dětí ho zná v jeho disneyovské podobě – v červeném svetru. Původně se ale medvídek jmenoval Edward, nové jméno dostal po medvědici z londýnské zoo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvídek Pú

Medvídek Pú | Foto: Fotobanka Profimedia

Dnešní výročí připomíná první vydání knížky o mlsném medvídkovi a jeho nejen zvířecích kamarádech, vyšla 14. října roku 1926.

Autor medvídka Pú, Brit Alan Alexandr Milne nešel pro inspiraci daleko - všechny postavičky, tedy medvídka, tygra, prasátko, oslíka a králíka měl jeho syn Christopher Robin, tedy Kryštůfek Robin, jako plyšové hračky.

Jen tedy medvídek se ve skutečnosti jmenoval Edward. To se ale Milnemu zdálo příliš fádní, tak ho pojmenoval Winnie the Pooh podle medvědice Winnipeg, která po první světové válce žila v londýnské zoo.

Knížek o medvídkovi Pú vyšlo přes 50 milionů kusů - spousta lidí ho ale bude znát spíš z disneyovského kresleného seriálu.

Ne všichni fanoušci příběhů medvídka Pú mají tuto disneyovskou podobu rádi, faktem ale je, že i díky ní se stal jednou z nejznámějších kreslených postaviček vůbec a mimochodem má i svoji hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Americké vydání knihy o Medvídkovi Pú vyšlo až v roce 1928 | Foto: Reuters

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme