Do Česka přichází Apokalypsa, román pro tablety a chytré telefony na pomezí knihy a akční hry

Něco mezi audioknihou, akční hrou a napínavou četbou, tak by se dal stručně popsat zážitek z novinky na českém knižním trhu, z takzvaného digitálního románu. Román se jmenuje Apokalypsa a zájemci si ho přečtou třeba na tabletu nebo v chytrém telefonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smartphone - chytrý telefon | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Máme za to, že je nevyšší čas uvést na trh takovou aplikaci,“ říká Zdeněk Novák z vydavatelství Euromedia.

Autorem románu Apokalypsa je Mario Giordano, jeden z autorů seriálu Místo činu.

„Je to konspirační thriller z prostředí Vatikánu, jeho dějem je zmizení papeže Pavla III. a následně vedou stopy do takového sektářského prostředí. Nebudu skrývat, že se tam jedná i o vraždu papeže a všechny ty pletichy, které s tím souvisejí,“přibližuje Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o 'digirománu' natočila redaktorka Eva Rajlichová.

Na mnoha místech čtenáři podbarvuje děj digitální knihy hudba, každá kapitola začíná krátkým videem a do textu je vloženo hodně zvuků.

„Některé věci, které jsem měl v hlavě, nešly zrealizovat. Byly limitované prostředím, protože se ta aplikace musí vyvíjet na různé druhy telefonů, takže všechny ty ilustrace se musely dělat na různé rozlišení,“ vysvětluje výtvarník Emil Křížka.

Nechtěl však také na diváka neustále útočit. „Tam se toho spousta děje v tom textu, takže jsem nepoužíval efekty jenom proto, aby tam byly,“ dodal.

I když majitelů chytrých telefonů nebo tabletů, pro které je tento formát určený, je v Česku už hodně, přesto jde zatím spíš o experiment. Podobnou věc zkusili podle Zdeňka Nováka zatím jen v Německu. V budoucnu by podle něj podobný přístup mohl nalézt uplatnění třeba u encyklopedií.

Podrobné informace o knize najdou zájemci na stránkách www.digiroman.cz. Zoufat si nemusí ani milovníci klasických knih, na konci března bude na trhu Apokalypsa i v klasickém papírovém vydání.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme