Do Noci s Andersenem se počtvrté zapojil i Český rozhlas

V celé České republice i v dalších evropských zemích mohou dnes děti prožít Noc s Andersenem. Atraktivní noční akce se v Česku koná na více než tisícovce míst, nejen v knihovnách, ale i ve školách či domovech dětí a mládeže. Ale třeba i v hasičské zbrojnici v Českém Dubu. Počtvrté se do akce zapojil i Český rozhlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc s Andersenem v Českém rozhlase. | Foto: Filip Jandourek

Do Českého rozhlasu dorazila asi stovka dětí. Jsou mezi nimi děti zaměstnanců, ale letos ve čtyřleté historii poprvé i děti z řad veřejnosti. „Vedl nás k tomu velký zájem o tuhle akci. V posledních třech letech mohli děti zaměstnanců přijít a každý říkal, že si chce vzít jednoho kamaráda, dva kamarády, deset kamarádů. Proto jsme si řekli, že když je tak velký zájem, že by bylo prima to udělat i pro děti úplně zvenku,“ vysvětlila Zuzana Foglarová z marketingového oddělení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dnešní Noc s Andersenem v Českém rozhlase sleduje Eva Rajlichová. Mluvila o ní v pořadu Stalo se dnes.

Andersenovská noc by měla děti tak trochu nalákat na čtení. Organizátoři andersenovské noci tvrdí, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje. Knihy soupeří s mnoha lákadly, ať už televizním programem, po počítačové a jiné hry. To ale úplně nepotvrdily odpovědi samotných dětí. „Čtu skoro každý večer,“ říká holčička. „Skoro každý den,“ doplňuje další. „Čtu denně, vždycky před spaním. Různé dětské detektivky,“ přibližuje chlapec.

Pro rodiče těch dětí, které ale nečtou, mají odborníci jednoduchou radu – jít příkladem. „Z vlastní rodičovské praxe se mi to osvědčilo. Mám devítiletou dceru a do čtení se také příliš nehrnula, bavily ji spíše komiksy a obrázkové knížky. Ale viděla že oba s manželem rádi a hodně čteme, tak jí přece jen vrtalo hlavou, co na tom asi máme. No a dnes už si sama čte před spaním a s námi dospělými si třeba o víkendu přečte i noviny,“ říká redaktorka Eva Rajlichová.

Děti dnes v Českém rozhlase mohly nahlédnout i do rozhlasového zákulisí. Prohlédly si například Dvojku nebo Leonardo. Následně viděly pohádku divadla Koňmo, která měla velký úspěch. Pro děti nerozhlasové skončí dnešní program v jedenáct hodin, děti zaměstnanců budou v budově spát až do rána.

Eva Rajlichová, Jan Richter, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme