Festival spisovatelů se dotkne budoucnosti a představí myšlenky z celého světa

Galavečerem na Nové scéně Národního divadla dnes oficiálně začne Festival spisovatelů Praha. Téma letošního ročníku zní Existuje pouze budoucnost. Program nabídne především setkání s osobnostmi světové literatury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival spisovatelů 2012: Existuje pouze budoucnost | Foto: Festival spisovatelů Praha

22. ročník mezinárodní přehlídky se ponese v duchu úvah o budoucnosti. Na dnešní úvodní besedě budou literáti diskutovat na téma Ať žije budoucnost.

„Bude také předána cena za svobodu projevu a na závěr galavečera bude taková performance Moniky Načevy a Tima Wrighta jako pocta básníku Johnu Ashberymu. Cenu za svobodu projevu letos dostane španělský prozaik Juan Goytisolo,“ říká produkční festivalu Václav Kovář.

Přehlídka potrvá do středy 18. dubna a zúčastní se jí celkem 13 spisovatelů. Zájemci se ale mohou těšit nejen na autorská čtení, dodává Kovář:

„Festival nabízí zcela nevšední pohled na svět, ve kterém žijeme, neboť představí řadu literárních osobností z různých koutů světa, které pak reprezentují právě ten svůj pohled. Jsou to velmi svěží a aktuální myšlenky, které do Prahy přivážejí a o kterých spolu budou hovořit.“

Pavla Dluhoschová, Tereza Kubíčková, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme