Kniha ekonoma Sedláčka ve Frankfurtu vyhrála. Autor prý měl jiného favorita

Kniha Ekonomie dobra a zla českého ekonoma Tomáše Sedláčka slaví velký úspěch v Německu. Na frankfurtském knižním veletrhu získala cenu pro ekonomickou publikaci roku. Tomáš Sedláček krátce po vyhlášení uvedl, že je rád, že čtenáři překonali stereotypy a nečetli ho jako autora z Východu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Sedláček, ekonom | Foto: Šárka Ševčíková

„Velmi mile mě překvapilo německy mluvící čtenářstvo, že k tomu nepřistupovalo, že tu knihu napsal někdo z východní Evropy, ze země, která se 40 let topila v komunismu, a tenhle stereotypy byli schopní přehlídnout a knížku číst se zájmem,“ uvedl Sedláček krátce po vyhlášení výsledků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s autorem vítězné knihy z frankfurtského knižního veletrhu Tomášem Sedláčkem

Podotkl, že je to možná poprvé, co tuto cenu dostal někdo, kdo nebyl přímo německý autor. Sám prý favorizoval knihu amerického antropologa Davida Graebera.

Kniha českého ekonoma vyšla v Německu na začátku letošního roku a dostalo se jí velmi pozitivního přijetí jak odborníky, tak čtenáři. Stejné úspěchy slaví podle jejího českého vydavatele i v dalších zemích. Po vydáních v němčině, angličtině, polštině nebo čínštině se nyní připravují její překlady do francouzštiny, španělštiny, korejštiny či turečtiny.

Cenu pro německou ekonomickou knihu, jak se oficiálně nazývá, už šestým rokem vyhlašuje frankfurtský knižní veletrh společně s deníkem Handelsblatt a investiční bankou Goldman Sachs. Dotována je 10 000 eur (250 000 Kč).

Vladimír Kroc, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme