Knihkupci nabízejí slevy. Do akce Knihy mají zelenou se jich zapojilo přes polovinu

Dnešní den je ve znamení celorepublikové kampaně na podporu prodeje knih v kamenných obchodech. Akce s názvem Knihy mají zelenou připadá na Světový den knihy a autorských práv. Prodejci budou pořádat různá setkání s autory, workshopy, čtení a také poskytovat 15% slevu na nákup tištěných děl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Literatura žije! v Českých Budějovicích nabízí knihy zdarma i počtení na veřejných záchodcích | Foto: Andrea Poláková

„Podle oficiálních zpráv je to přes 60 procent knihkupectví v počtu číselném a v objemu obratovém se počítá, že je to až k 90 procentům,“ řekl na Radiožurnálu majitel sítě knihkupectví Jan Kanzelsberger, kolik obchodů se do akce zapojilo.

S 15procentní slevou poskytovanou během akce na tištěné knihy nesouhlasí majitelka turnovského knihkupectví Alena Radoušová.

„Zákazníci už potom, to víme všichni, mají tendenci chodit do knihkupectví a otáčet se po slevovém regálu. To si myslím, že je hodně špatné, že by se měli zajímat o knížky a o témata, která je zajímají, a ne jenom o slevy,“ zdůvodnila.

Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme