Komiks utajeného autora trhá rekordy na internetu i v prodeji knihy

Požár Národního divadla na mnoho způsobů, překvapivé zákulisí protektorátní vlády a především vztah Jana Husa se Zikmundem Lucemburským - to jsou asi nejčastější náměty kontroverzního a nesmírně populárního komiksu s těžko vyslovitelným názvem Opráski sčeskí historje. Ten právě vyšel i knižně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tvář neznámého | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Komiks, který paroduje známe momenty z české historie nebo je zasazuje do dnešního kontextu, začal jeho autor zveřejňovat před rokem.

Kreslil si ho jen pro zábavu na diskusním serveru. Na sociálních sítích má teď více než 25 tisíc fanoušků.

Pro knižní trh komiks Opráski sčeskí historje objevila redaktorka Eva Škrabalová: „Já jsem věřila tomu, že si to najde čtenáře i v té knižní podobě, protože se to vlastně dostane k jiné cílové skupině, které nepoužívá facebook a další sociální sítě,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se záhadným autorem populárního komiksu mluvila redaktorka Zuzana Vlčková

První výtisk už je rozebrán, výše nákladu není známa. „My to nesmíme říkat, ale je to poměrně vysoký náklad. Nejen, že byl po třech dnech první dotisk, teď už je zadán další,“ informuje.

„Nejdůležitější událostí české historie je samozřejmě vztah Zikmunda Lucemburského a Jana Husa, to si čtenáři jistě povšimli. Potom nějaké návazné události ve středověku a pak dlouho nic, druhá světová válka,“ tvrdí tajemný autor.

Hodně lidí se pozastavuje nad tím, proč vystupuje inkognito. I ocenění Křišťálová lupa si převzal v utajení. Nejde jen o sofistikovaný marketing a vzbuzení zájmu?

„Budou se s tím muset smířit. Křišťálovou lupu si stejně víc zaslouží Zikmund Lucemburský, který je u nás neprávem přehlížen, byl to opravdu super chlapík,“ uzavírá utajený komiksový propagátor Zikmuda Lucemburského, českých dějin s překvapivými záplatkami a pracovník jakéhosi blíže nespecifikovaného ústavu.

Opráski sčeskí historje | Foto: oficiální Facebok Opráski sčeskí historje

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme