Nejlepší evropskou učebnicí je česká Prvouka pro 2. ročník ZŠ

Na mezinárodním knižním veletrhu v německém Frankfurtu nad Mohanem zaznamenaly úspěch české učebnice. Ve finále soutěže o nejlepší evropskou učebnici uspěly 2 tituly nominované nakladatelstvím Fraus. Vítěznou učebnicí je Prvouka pro 2. ročník základních škol. Zvláštní cenu poroty obdržel Zeměpis pro 9. ročník a víceletá gymnázia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regál s knihami na knižním veletrhu ve Frankfurtu | Foto: ČTK/AP

„Zlatou medaili nevyhrála pouze učebnice Prvouky dvojky, ale celý komplet učebních materiálů. To znamená samotná učebnice, pracovní sešit, příručka učitele, a k tomu i elektronické materiály v podobě interaktivní učebnice, cvičení a zvláštní elektronické sady učitele,“ informovala v Odpoledním Radiožurnálu vedoucí redakce nakladatelství Fraus Radka Šmahelová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úspěchu českých učebnic na frankfurtském knižním veletrhu mluvila v Odpoledním Radiožurnálu vedoucí redakce nakladatelství Fraus Radka Šmahelová

Podle ní učebnice odpovídají současným trendům ve výuce, a tak nakladatelství určité ocenění očekávalo. Učebnice zeměpisu byla nominována do nové čtvrté kategorie, která je věnována digitálním učebním materiálům a klade důraz na vizualizaci.

Podle Šmahelové přijímají učitelé nové materiály vesměs pozitivně, starší generace je však vůči nim rezervovaná.

„Setkáváme se s určitou zdrženlivostí zejména od učitelů, kteří jsou zvyklí pracovat tradičním způsobem, protože samozřejmě kombinace tištěných a elektronických materiálů klade na učitele mnohem větší nároky,“ doplnila Šmahelová.

Partnerskou zemí frankfurtského veletrhu je letos Island. Během 4 dnů představí svou kulturní a literární tradici včetně současnou scény.

Frankfurtský knižní veletrh je největším veletrhem knih na světě. Potrvá do neděle 16. října.

Lubica Bergmanová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme