Největší tuzemská knižní a literární akce Svět knihy se letos zaměřila na Egypt

Začíná největší tuzemská knižní a literární akce - Svět knihy. Oborová přehlídka na pražském Výstavišti představí na 30 zemí a regionů. Letos bude největší pozornost patřit Egyptu, který je čestným hostem. Až do neděle je pro návštěvníky připraveno přes 500 programů nejrůznějších žánrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Festival Literatura žije! v Českých Budějovicích nabízí knihy zdarma i počtení na veřejných záchodcích | Foto: Andrea Poláková

„Ve spolupráci s Mezinárodní knihovnou pro mládež v Mnichově jsme připravili velikou výstavu – 200 knih z 60 zemí a v 33 jazycích. Dalším takovým blokem je Literární diaspora a Češi ve světě. Přijedou významní Češi, kteří něco v zahraničí dokázali,“ popsala některé body programu ředitelka Světa knihy Dana Kalinová.

Veletrh podle ní provede napříč všemi žánry. Budou mezi nimi třeba sci-fi nebo fantazie.

Hlavním hostem největší české knižní a literární přehlídky je letos Egypt. V rámci veletrhu na pražském Výstavišti bude až do neděle představovat své filmy, výtvarné umění a především současnou literaturu.

„Najdeme zde spisovatele, jejichž úroveň se blíží úrovni nejlepších světových autorů. Mezi arabskými spisovateli ve 20. století byla řada těch, kteří byli navrženi na Nobelovu cenu. Jediným arabským nobelistou je egyptský spisovatel Naguib Mahfouz, ale vedle něj existuje i řada dalších, kteří by si cenu zasloužili,“ řekl arabista František Ondráš.

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme