Noc s Andersenem si děti užily i v Českém rozhlase

V budově Českého rozhlasu se v nočních hodinách pohybovala vedle vysílacích techniků a moderátorů i bezmála stovka dětí. Ty se účastnily dalšího ročníku celorepublikové akce Noc s Andersenem. Projekt, který se konal na tisících místech nejen v Česku, ale i v zahraničí, tak zval děti do knihoven, škol a dalších institucí na celou noc. Většina prostor nabízela dětem nejen četbu pohádek, ale i různé hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noc s Andersenem v Českém rozhlase | Foto: Zuzana Foglarová, Silvie Ulrichová

„Mně se tady líbilo moc a nejvíc asi diskotéka. Já jsem byla zabrána do sbírání puzzle, takže jsem diskotéku vynechala,“ říkají dívky Karolína a Anežka, které zavítaly i do vysílání Nočního Radiožurnálu.

Děti ocenily i možnost vyrábění malého divadélka, líbilo se jim divadelní představení U nás v Kocourkově a ani v pozdních hodinách se malým návštěvnicím Rozhlasu nechtělo spát.

Letos to byl druhý ročník, kdy se Noci s Andersenem mohly zúčastnit i děti posluchačů Českého rozhlasu. Děti, které nocovaly v budově na Vinohradské ulici letos, se ve většině shodují, že se příště akce zúčastní znova.

„Já myslím, že určitě, protože toto je opravdu skvělé a člověk se konečně zase dozví něco nového,“ přitakává patnáctiletá Anežka.

Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme