Nový průvodce se vydává po stopách Rožmberků

Národní památkový ústav v Českých Budějovicích představí knihu kulturní historičky Mileny Hajné ‚Rožmberkové - Cestovní průvodce.‘ V knihkupectvích by se měla objevit ještě v lednu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rožmberk | Foto: kolektiv autorů

Celkem 120 lokalit, které nějak souvisí s pány z Růže, najdete na 301 stranách a 213 barevných fotografiích. Jde jak o pohledy na architekturu a interiéry, tak i o letecké záběry krajin.

„Je to v podstatě místopisně zpracovaný průvodce, který je rozdělen na jižní Čechy, další české a moravské lokality a na zahraniční místa. U každé lokality je vysvětleno něco o historii a spojení s rodem Rožmberků a zároveň se také čtenáři dozví nějaké zajímavosti o tomto místě a najdou tam i praktické rady, jak se tam dostat,“ říká Kateřina Voleská z Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

Na konci knihy jsou navíc erby měst a obcí nejen z jihu Čech, kde měli Rožmberkové svůj vliv. Všechny erby obsahují znak rožmberského domu - pěticípou červenou růži.

Igor Maňour, Jiří Čondl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme