Památkáři posoudí plány na přestavbu domu pro knihovnu Václava Havla

Národní památkový ústav dnes upřesní své stanovisko k přestavbě paláce, ve kterém má vzniknout knihovna Václava Havla. Plány architektů na přestavbu historického paláce v Praze na Hradčanech dnes posoudí vědecká rada generální ředitelky ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plánovanou přestavbu někteří odborníci kritizují. Například Klubu za starou Prahu se nelíbí příliš velký zásah do historické budovy. Konkrétně zastřešení dvora a podkopání nádvoří.

V plánech je také navrženo podsklepení domu v úrovni pod historickými sklepy. To by ale podle odborníků vyžadovalo hloubení do skály a masivní zabezpečení statiky.

Klub za starou Prahu také kritizuje záměr, vybudovat v části domu soukromou rezidenci Zdeňka Bakaly, který dům v Loretánské ulici koupil a bude financovat jeho opravu.

Národní památkový ústav už dříve razantní stavební zásahy odmítl, konkrétní stanovisko by měla vědecká rada ředitelky upřesnit dnes.

Igor Maňour, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme