Parchanti 2: sázky stoupají a houstne dým

Druhé pokračování série Parchanti přináší v češtině kapitoly 7 až 12 z původní řady, která vycházela začátkem milénia u vydavatelství Vertigo. Nebudu vás znovu zahrnovat podrobnými informacemi o tom, kdo Parchanti jsou a o co jim jde - ty, kteří potřebují nalévárnu, odkazuju na recenzi prvního dílu, kde zjistí všechno potřebné.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parchanti 2: Zdvojnásobení sázek

Parchanti 2: Zdvojnásobení sázek | Foto: Nakladatelství Comics Centrum

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Parchanti: Vsaďte si

Vsaďte si zanechalo Parchanty na konci úspěšné akce, kterou se snažili odříznout přítok nelegálních peněz do jejich kdysi mateřské (v reálu spíše macešské) CIA. Zdvojnásobení sázek pak startuje zvolna - v úvodní kapitole Oddychový čas skutečně vidíme jednotlivé Parchanty při (aspoň relativní) relaxaci - pilot Čokl se tajně schází s manželkou a dětmi, odstřelovač Puma si užívá s partou hipíků na pláži v Mexiku, exotická asasínka Ajša navštěvuje v New Yorku své afghánské přítelkyně a řeší dluhy z minulosti. Jediní dva, kteří vlastně od první stránky „po parchantsku" makají, jsou počítačový mág Jensen, snažící se rozlousknout jakési supertajné přístupové kódy, a lídr skupinky plukovník Clay. Ten od bývalého velitele shání informace o přízračném Maxovi, hlavním záporákovi série. Něco málo samozřejmě zjistí a v dalších kapitolách se Parchanti ocitají na ostrůvku kdesi v Antilách, kde záhadný Max usilovně pátrá po něčem, co tam zanechal.

Parchanti 2: Zdvojnásobení sázek | Foto: Nakladatelství Comics Centrum

Do toho se v retrospektivách poodhrnuje opona minulosti, paralelně se rozjíždějí různé thrillerové a konspirační proprietky - a samozřejmě spousta akce, která je hlavním motorem tohohle komiksu. Nebudu prozrazovat detaily, abych čtenáře neobíral o překvapení. Sluší se ale podotknout, že scénář druhého dílu (ačkoli původně šlo o izolované sešity) jako by držel pohromadě výrazně víc než u jedničky. Rozložení stránek a časové a místní skoky skvěle kopírují akční filmové střihy, takže příběh před očima běží téměř jako na plátně. První dvě kapitoly tentokrát kreslil Shawn Martinbrough. Jeho okaté postavičky jsou vyvedeny v silnějších, jednodušších liniích a s míň detaily než zbytek knihy, který opět převzal Jock.

Druhé pokračování českých Parchantů tedy nezklamalo a pokračuje (možná i o něco líp) v linii čisté akční zábavy, jak ji představil díl první. Klidně přihodím dvojitou sázku, že se ještě máme na co těšit.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme