Porota oznámí laureáta Ceny Josefa Škvoreckého. Výběr prý byl těžký

Porota už má jasno, který z pěti spisovatelů dnes dostane Cenu Josefa Škvoreckého. Cenu za původní českou prózu uděluje již pátým rokem Společnost Josefa Škvoreckého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Škvorecký | Zdroj: ČTK

Na literární cenu bylo letos nominováno 14 autorů, do finále se dostalo pět. Jsou to spisovatelé Michal Ajvaz za román Lucemburská zahrada, Vladimír Mikeš za román Škodlivý prostor, Petr Šabach za novelu Máslem dolů, Marek Šindelka za sbírku povídek Zůstaňte s námi a Kateřina Tučková za román Žitkovské bohyně.

Dnes porota oznámí celkového vítěze, který dostane 100 tisíc korun. Výběr to byl opravdu těžký, potvrdil předseda poroty Vladimír Karfík. Radiožurnálu prozradil, proč letos porotce zaujala například kniha Kateřiny Tučkové.

„Ta kniha je zvláštní, je tlustá a drží se na žebřících prodejnosti velmi dlouho. A to byl důvod, proč členové poroty tuto knihu nemohli pominout a dostala se až do posledního kola,“ řekl.

Společnost Josefa Škvoreckého byla založena v roce 1989. Za dobu své existence kromě jiného vydala 35 publikací.

Nikola Bojčev, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme