Postava Dolores Umbridgeové má reálnou předlohu, přiznala Rowlingová

Spisovatelka J.K.Rowlingová se znovu vrátila k Harrymu Potterovi. Tentokrát rozšířila příběh jedné z nejzápornějších postav celé série - profesorky Dolores Umbridgeové. A na svých stránkách ho zveřejnila k příležitosti Halloweenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harry Potter a Fénixův řád | Foto: Warner Bros

Nejedná se ani tolik o povídku, jako spíše o referát na téma život Dolores Umbridgeové, který doprovází komentář autorky.

Postava se objevuje poprvé v knize Harry Potter a Fénixův řád. Jde o náměstkyni ministra kouzel a zároveň vrchní bradavickou vyšetřovatelku.

Má nezaměnitelnou vizáž. Vždycky je perfektně upravená, nosí pouze růžové kostýmky a všude, kde může, má obrázky s koťaty. Působí tedy na první pohled mile, ale hned zpočátku se stane hlavním nepřítelem Harryho Pottera a jeho přátel.

Poslední díl Harryho Pottera vyšel v roce 2007. J.K.Rowlingová řekla, že už se k čarodějnické sáze nevrátí. Přesto prostředí školy v Bradavicích úplně neopustila. Napsala povídku třeba o historii Ministerstva kouzel nebo o vězení v Azkabanu.

Slavná je třeba scéna, kdy Umbridgeová nařídila Harrymu za trest psát dokola větu ‚Už nikdy nebudu lhát‘. Musel k tomu ale používat začarované pero, kdy inkoustem mu byla jeho vlastní krev. Takže každé slovo, které napsal na papír, se mu zároveň vyrylo do kůže.

V rozšířeném příběhu popsala Rowlingová život Dolores Umbridgeové. Asi nejzajímavější je, že čarodějnice pochází ze smíšené rodiny - to znamená, že jejím otcem sice byl čaroděj, ale matka byla takzvaný mudla - tedy člověk, který nemá s kouzly nic společného.

A to je věc, kterou Umbridgeová popírala a vlastně sama takové lidi stíhala. Spisovatelka Rowlingová se v komentáři pak přiznala, že postava Umbridgeové má reálnou předlohu. Jde o ženu, kterou prý kdysi potkala a po celý život k ní cítila silnou antipatii.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme