Přátelé Arnošta Lustiga se setkají na pražských Olšanech

Přátelé Arnošta Lustiga se dnes setkají na pražském židovském hřbitově na Olšanech. Společně zavzpomínají na výjimečného spisovatele, který zemřel v sobotu po dlouhé nemoci ve věku 84 let.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arnošt Lustig

Arnošt Lustig | Zdroj: ČTK

Nejbližší rodina uspořádala v pondělí na Nové židovské hřbitově na pražských Olšanech soukromý pohřeb bez hostů, obřad vedl vrchní zemský a pražský rabín Karol Sidon. Dnešní pietu organizuje Centrum Franze Kafky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vzpomínku na Arnošta Lustiga pořádá dnes Centrum Franze Kafky. Jeho ředitelka Markéta Mališová řekla podrobnosti v Ranním interview Radiožurnálu

„Je to poděkování nás a určitě i Arnošta. Pozvali jsme jeho přátele, kteří s ním prošli koncentrační tábory, spisovatele a mnoha dalších lidí. Přijde také pan ministr kultury Jiří Besser,“ řekla Radiožurnálu ředitelka Centra Franze Kafky Markéta Mališová.

Setkání začíná v 15 hodin. „Akce je veřejná a zveme všechny lidi, kteří na něj vzpomínají a mají ho rádi,“ dodala Mališová.

Arnošt Lustig se narodil v Praze 21. prosince 1926. Jako dospívající prošel ghettem v Terezíně a koncentračními tábory v Osvětimi a Buchenwaldu. Zážitky z té doby představují těžiště jeho tvorby.

Po válce vystudoval novinařinu a pracoval v několika denících a rozhlase. Mimo jiné byl i zpravodajem z izraelsko-arabské války. Poté působil jako reportér a režisér Československého rozhlasu, redaktor týdeníku Mladý svět a scenárista na Barrandově.

V roce 1968 Arnošt Lustig emigroval. Nejprve žil krátce v Izraeli, potom v Jugoslávii a od roku 1970 v USA. Do Česka se vracel pravidelně v posledních dvaceti letech.

Martin Hromádka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme