Pražské gymnázium Josefa Škvoreckého hostí nonstop čtení 68 Publishers

Na pražské gymnázium Josefa Škvoreckého míří mnozí čeští spisovatelé a umělci, aby uctili památku nedávno zesnulého Josefa Škvoreckého. Už od 8 hodin tu začíná nonstop čtení textu vydaných v jeho exilovém nakladatelství 68 Publishers, které založil v roce 1971 v Torontu spolu s manželkou Zdenou Salivarovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Škvorecký | Foto: Jiří Hůlka

„Nonstop čtení 68 Publishers jsme začali připravovat už v loňském roce. V okamžiku, kdy Škvorecký zemřel, to znamená 3. ledna, jsme určili datum přesně takové, abychom byli schopni to zorganizovat a dotáhnout k tomu dnešnímu začátku,“ vysvětluje Václav Krištof, předseda Společnosti Josefa Škvoreckého, a pokračuje:

„Podařilo se nám získat autory, kteří publikovali v 68 Publishers. Namátkou Ludvíka Vaculíka, Ivana Klímu, Jana Nováka, Petra Krále, Ivu Pekárkovou, Ivu Procházkovou a další. Z těch lidí, kteří byli s Josefem Škvoreckým v nějakém dalším styku, tak je to třeba Michal Viewegh či režisér posledního dokumentu o Škvoreckém Petr Kaňka.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel společnosti Josefa Škvoreckého Václav Krištof na Rádiu Česko popsal, jak celá akce bude vypadat

Akce je přístupná veřejnosti a potrvá celých 24 hodin. Každý z účastníků bude mít na přednes svého textu 10 až 20 minut.

Na čtení také zazpívá Eva Pilarová. A pro ty, kdo nemají možnost přijít osobně, stanice Český rozhlas 3 Vltava připravuje ze čtení dva přímé přenosy: v pořadu Mozaika od 15 do 16 hodin a v Čajovně od 19 do 20 hodin.

Zuzana Filípková, Nikola Bojčev, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme