Projekt Knihománie nabízí čtenářům slevy a výjimečné bonusy

Nakladatelé a knihkupci jdou do boje za tištěné knihy a kamenná knihkupectví. Dnes spouštějí ve třech stovkách knihkupectví nový projekt Knihománie, který má podpořit prodej knih v jejich tradiční papírové podobě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha, ilustrační foto

Kniha, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Uživatel: Mattox

Až do 13. května nabídne 15 nakladatelství své nejatraktivnější jarní tituly. Academia vydá nové satirické texty našeho nejčtenějšího humoristy Ivana Krause, titul Mezinárodní polibky.

„Celá knížečka má ukázat, že v té politice velmi často něco nehraje, ale zároveň, že to není jenom tady v Praze. Zrovna tak je to v Paříži, v období pana Miterranda, tak v USA, v období pana Bushe. Že prostě svět je taková kulička, kde to s tou politikou občas vrže, a že občané světa z toho mají někdy zamotanou hlavu, že to nesmíme brát zcela a úplně vážně,“ říká o své knížce sám autor, který v ní, jak sám říká, zúročil zkušenosti ze života v zahraničí i v současném Česku.

Čtenáři se mohou těšit i na dosud nevydané povídky Agathy Christie a další bestsellery. Podle programové ředitelky pořádajícího nakladatelství Euromedia Group Heleny Čudové u nás vůbec poprvé vyjdou vzpomínky politické vězeňkyně sovětského režimu Jefrosinije Kersnovské.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt Knihománie přibližuje reportérka Českého rozhlasu Pavla Dluhoschová

„Tato paní se vrátila v roce 1960 z vězení a sepsala své zážitky do 12 sešitů a doprovodila je sedmi sty obrázky. My jsme pro české vydání vybrali 284 z nich. Je to opravdu unikátní knížka. Takový nejbrutálnější záznam o tom, co se dělo v sovětském gulagu,“ říká Helena Čudová a pokračuje:

„Zajímavé na tom je, že autorka o těchto krutých zážitcích dokázala psát i s nadhledem a s humorem.“

Vybraných 20 novinek osloví čtenáře všech věkových skupin i žánrů. Ke každé z nich knihkupci, zapojení do projektu, přibalí zdarma dárek: povídkovou sbírku Petra Šabacha Království za story, která je jinak neprodejná.

Duchovní otec Knihománie Josef Pulchart říká, že tak chtějí podpořit tištěné knihy a jejich prodejce.

„Je doba, kdy internetové obchody vládnou obchodním světem a na vzestupné dráze jsou elektronické knihy. Obojí tady je a bude, ale my jsme přesvědčeni, že bez papírových knih se naše společnost neobejde. Jsou nenahraditelné a potřebují, aby se o nich společnost dozvídala,“ vysvětluje svůj postoj Josef Pulchart.

Během Knihománie budou knihkupci lákat zákazníky i na slevové akce. Připravena je i čtenářská soutěž o luxusní vydání bible s ilustracemi Salvadora Dalího, která běžně stojí 76 tisíc korun. Vítěz bude vylosován na květnovém veletrhu Svět knihy.

Pavla Dluhoschová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme