Rektor Vysoké školy ekonomické pokřtil Fischerovy paměti

Někdejší předseda úřednické vlády Jan Fischer sepsal své paměti, v nichž vzpomíná především na dobu, kdy stál v čele kabinetu. Kniha se jmenuje „Ano, pane premiére aneb Rozhašená země“. A právě dnes měla za velkého zájmu veřejnosti svůj křest.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Jan Fischer

Premiér Jan Fischer | Foto: Tomáš Adamec

Kmotry na křtu publikace byl rektor Vysoké školy ekonomické Richard Hindls a herci Jan Hrušínský a Miluše Šplechtová. Hindls přiznal, že knihu zatím nečetl, ale v Jana Fischera, s nímž se přátelí čtyřicet let, má plnou důvěru. Ocenil také Fischerův odstup od politiky, který si zachoval i v době, kdy byl premiérem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rektor Vysoké školy ekonomické a kmotr knihy Jana Fischera Richard Hindls v pořadu Svět o jedné na Rádiu Česko.mp3

„Myslím si, že vyjadřoval i pocity většiny, která politiku pouze konzumuje,“ řekl Richard Hindls.

Dodal, že biografické knihy čte vůbec nejraději.

„To není jenom o vládnutí, je to i o tom, že se nám podařilo podívat se zpátky do dětství a vzpomínat na rodiče, na studia, takže je to takový most mezi dětstvím a vládou a taky je tam o něčem mezi tím. Takhle jsem si to představoval, takhle jsem si to přál, aby to nebylo jenom o Strakově akademii a posledních čtrnácti měsících,“ prohlásil bývalý premiér Jan Fischer o své knize pamětí.

Jitka Hanžlová, Václav Sochor, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme