Robert Fulghum představil v Č. Budějovicích novou knihu

Americký spisovatel Robert Fulghum přijel do České republiky. Ve vyprodaném Jihočeském divadle v Českých Budějovicích večer představil svou novou knihu ‚Drž mě pevně, miluj mě zlehka,‘ která je inspirovaná tangem a v češtině vychází dokonce dříve než v originále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Roberta Fulghuma Drž mě pevně, miluj mě zlehka | Foto: Marián Vojtek

Čtyřiasedmdesátiletý autor se pro tango nadchl a se svou taneční partnerkou se dokonce nedávno oženil. Diváky přilákalo nejen scénické čtení Lukáše Hejlíka a jeho kolegů, ale hlavně slíbený tanec této dvojice.

Přehrát

00:00 / 00:00

V beznadějně vyprodaném Jihočeském divadle byla i Hana Soukupová

„Nejsme sice profesionální tanečníci, ale zkusíme dnes večer něco speciálního,“ slíbil Fulghum před představením. Do čtení pak vstoupili několika tanečními kreacemi. Robert Fulghum v tmavém obleku s jednou botou červenou a druhou černou a jeho žena Willow v rudých šatech.

Fulghumova nová kniha není jen o tanci, je to podobenství o životní cestě a o vnímání světa.

„Všechno co chcete v životě udělat, se skrývá za nějakými dveřmi. Ty dveře jsou většinou zavřené, ale nejsou zamčené a málokdo najde odvahu je otevřít. Když to uděláte, najdete za nimi něco nového, krásného.“ Robert Fulghum to našel v tančírně, kde začal tančit tango.

Robert Fulghum | Foto: Nakladatelství Argo

Před představením i po něm se jeho čtenáři postavili do fronty na autogram. Za večer spisovatel podepsal nejméně stovku knížek.

V příštích dnech navštíví populární autor ještě Prahu, Havlíčkův Brod a Brno.

Igor Maňour, Hana Soukupová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme