Spisovatel Dan Brown zahájí v Praze putovní čtení svého posledního románu

Zřejmě nejznámější spisovatel současnosti Dan Brown je v Praze. Americký autor, který prodal po celém světě více než 200 milionů knih, se večer zúčastní v Národním divadle inscenovaného čtení svého zatím posledního románu Inferno. Za sebou už má návštěvu Národní knihovny v pražském Klementinu, kde se zajímal o staré tisky a barokní fresky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spisovatel Dan Brown | Foto: Filip Jandourek

Jeden z nejprodávanějších spisovatelů současnosti Dan Brown navštívil Národní knihovnu v pražském Klementinu. Byť trpí závratěmi, pohled z Astronomické věže na hlavní město Česka ho prý okouzlil a do Prahy se chce zase vrátit.

Zajímal se o staré tisky a barokní fresky. Spekuluje se o tom, že v Praze sbírá materiál na svůj nový román.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvu Dana Browna v Praze sleduje Zuzana Vlčková

Jeho poslední román Inferno, jehož název znamená peklo, je čtvrtou knihou o profesoru Robertu Langdonovi. Se sto tisíci prodanými výtisky je hitem i v Česku.

Americký spisovatel se celosvětově proslavil knihou Šifra mistra Leonarda. Titulu se prodalo po celém světě více než 80 milionů výtisků a údajně jde o největší bestseller 21. století.

Má se Praha objevit v mé příští knize? Ptal se novinářů

Dosud byl Brownův program neoficiální. I proto, že si chtěl v klidu prohlédnout historické části města, zajímal se historické rukopisy. A to nahrává spekulacím, že se Praha objeví v některém z dalším příběhů profesora Roberta Langdona.

Novináři měli dost prostoru na dotazy, u známých zahraničních osobností je přitom obvyklé, že je host k dispozici jen krátký čas nebo na předem daný počet otázek. Dan Brown dokonce nakonec role otočil a ptal se novinářů:

Myslíte, že by byl dobrý nápad napsat v příští knize třeba o Praze?,“ zeptal se slavný autor.
„Nebylo by tady ještě víc turistů? Co myslíte? Nic neslibuji, jen jsem se chtěl zeptat,“ dodal s úsměvem.

Spisovatel Dan Brown | Foto: Filip Jandourek

Michaela Vetešková, Zuzana Vlčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme