Spisovatelka Iva Procházková převzala na knižním veletrhu v Lipsku cenu Luchs

Úspěšná spisovatelka publikací pro mládež Iva Procházková převzala na literárním veletrhu v německém Lipsku cenu Luchs. Prestižní ocenění pro autory dětských knih udělují společně týdeník Die Zeit a Radio Bremen. Procházková získala v minulosti už několik českých i zahraničních cen. Tentokrát porota ocenila německý překlad jejího románu Uzly a pomeranče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spisovatelka Iva Procházková převzala na lipském knižním veletrhu německou literární cenu Luchs za nejlepší knihu pro mládež v roce 2012. Ocenění získala za německé vydání románu Uzly a pomeranče | Zdroj: ČTK

Porotě se líbila autentičnost, silný příběh chlapce - který bojuje nejen s nástrahami dospívání - i literární styl.

Podle Ivy Procházkové stojí za úspěchem jejího románu téma, které není lokální záležitostí. „Člověk může napsat příběh z Moravského Slezska o chudém klukovi z venkova a lidé v Berlíně to pochopí,“ myslí si.

Knihy Ivy Procházkové, která žila před pádem komunismu nějakou dobu v Německu v emigraci, se těší mezi německými čtenáři oblibě, a potvrdil to i zájem při předávání ceny Luchs.

„Že jsem mohla na konci skoro půl hodiny z knížky číst, považuji za úžasné, protože tady byla spousta mládeže, takže si myslím, že přes to čtení se k té knížce dostanou,“ uzavřela.

Klára Stejskalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme