Svět knihy se letos zaměřuje na severskou literaturu a detektivky

Pražské Výstaviště patří až do neděle literatuře – začíná tam 22. ročník veletrhu Svět knihy. Jako tradičně nabídne novinky, besedy i autogramiády. Čestným hostem jsou letos severské země. Mezi nejzajímavější jména patří Katja Kettuová z Finska nebo norský spisovatel Jostein Gaarde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svět knihy 2016 | Foto: Filip Jandourek

„V roce 1997 byl náš první čestný host právě Finsko. V tu chvíli jsme začínali s programy čestného hosta a dnes, po těch 21 letech, přijíždí všech pět severských zemí s velmi silným programem a krásnou prezentací,“ říká ředitelka veletrhu Dana Kalinová.

Zahájení severské expozice je naplánováno na 11. hodinu, v 17 hodin pak začne seminář s panelovou diskusí Českého filmového a televizního svazu FITES na téma Cenzura a autocenzura v literatuře a médiích. Následovat bude vyhlášení vítěze Ceny Jiřího Ortena 2016 a vítězů Ceny Česká kniha.

Svět knihy 2016 | Foto: Filip Jandourek

Hlavními tématy veletrhu pak jsou Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Na akci spojující nabídku nakladatelů s literárním festivalem se představí 405 vystavovatelů z 26 zemí. Festival nabídne 26 výstav, 20 filmových a 42 divadelních představení.

Expozice Českého rozhlasu na veletrhu Svět knihy 2016 bude ve stylu krimi

Číst článek

Zároveň v jeho průběhu vyhlásí řadu výherců cen, mezi něž patří i Cena Jiřího Theinera za šíření a propagaci české literatury v zahraničí. Dále budou například oznámeni laureáti Anticeny Skřipec, Audiokniha roku, Slovník roku 2015 a další.

Svět knihy 2016 | Foto: Filip Jandourek

ČRo, Klára Fleyberková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme